Güvenlik

Sayın müşterimiz,

Tüm kredi kartı güvenliğiniz Yapı Kredi Bankası ve Garanti Bankası tarafından sağlanmakta olup; Tarafımızca kredi kartı bilgileriniz kesinlikle görülmemektedir.

Lensci.com altyapısı Yapı Kredi Bankası ve Garanti Bankası tarafından kurulan VPOS ile sizlere en güvenli alışveriş ortamını sunmaktadır.

İşlemler SET protokolü kullanılarak gerçekleşmekte, Garanti Bankası'nın ve Finansbank'ın güvenlik yazılımları ile tüm bilgiler ve onay şifrelenerek aktarılmaktadır.

Bugünkü online ödeme sistemleri son derece karmaşık şifreleme ve güvenlik tekniklerini birer standart haline getirmiş durumdadır. Internet üzerindeki kredi kartı işlemlerinin güvenliğinde genelde SSL veya SET adı verilen şifreleme teknikleri kullanılır. VISA ve MASTERCARD tarafıdan geliştirilen SET, günümüz şifreleme teknikleri arasında 1024 bitlik standardıyla en güvenli teknolojilerden biri sayılmaktadır. Verifone, Globeset, IBM veya Trintech gibi ödeme sistemleri bu teknolojiyi kullanmaktadır. Genel bir seçim yapılmak istendiğinde bankalar ve uluslararası kuruluşlar tarafından kullanılan ödeme sistemlerini kullanmak tercih edilen bir yöntemdir.

SSL sertifikası ile alışverişlerinizi gerçekten Lensci.com sitesinde yaptığınız belgelenmektedir.

Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro, American Express