Zeiss

Zepa Kontaktlens Ltd. Şti., Türkiye’de ilk kontakt lens imalatı yapan ve Türkiye’ye lensi ilk tanıtan kişilerce 1988 yılında İstanbul’da kurulmuştur. 

Kalitesi kontakt lens dünyasında kanıtlanmış ve Keratakonüs Gas permeabl lenslerde dünya lideri olan WÖHLK firmasının ZEISS marka lenslerinin Türkiye distribütörlüğünü 1991 yılında almıştır.

WÖHLK firmasının All-In-One Advance isimli yumuşak lens solüsyonu  ve Wöhlk.perfect isimli sert (gas permeabl) lens solüsyonunun Türkiye’deki tek yetkili distribütörüdür.

Özellikle Keratokonus alanında büyük tecrübe ve saygınlığı bulunan firma hastalarına alternatif çözümler bulmak amacıyla Türkiye'ye ilk yumuşak keratokonus Toris K lenslerini  İsviçre firması Swisslens aracılığı ile hizmete sunmuştur. Ayrıca değişik geometri ve materyal yapısı bulunan Orbiflex K lensleri de bu amaçla getirilmiştir.

Dünyaca ünlü İspanyol firması Avizor'un da Türkiye temsilciliğini bünyesine katan Zepa Kontaktlens Ltd. Şti. bu alanda AquaSoft ve Unica marka solüsyonları yanısıra Moisture Drop gözyaşı damlalarını da ürün yelpazesine katmıştır.

Dünyada gelişen teknolojileri her zaman büyük dikkat ve titizlikle takip eden firmanın son anlaşması ise dünyada kullanımı gittikçe yaygınlaşan tedavi amaçlı Scleral Lensleri Türkiye'de hastaların hizmetine sunmuştur.

 

 

 

Sıralama
Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro, American Express