Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada)

1
Paket Seçiniz
899,90 ₺
2
Sağ ve Sol Göz için Lens Değerlerinizi Seçin İki göz numaranız farklı mı ?
 
Miktar
Dia(Çap)
BC
Dioptri
Adisyon
14.3
14.3

Neden lensci.com?

Müşteri Memnuniyeti
21+ Yıl Müşteri
Memnuniyeti
Lens Teslimatı
6+ Milyon Başarılı
Teslimat
Gönderime Hazır Lens
1+ Milyon Lens
Gönderime Hazır
 • %100 Müşteri Memnuniyeti

  Tüm Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) Paketlerinde %100 müşteri memnuniyeti.

 • Tüm Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada)
  3 TAKSİT

 • Lensci.com satın alma işleminizden %100 memnun değilseniz, tüm paranız memnuniyetle iade. Ayrıntılarpopup

 • Kontakt lenslerinizi iade mi etmek istiyorsunuz, bizi arayın. Ayrıntılarpopup

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) Lens Paketlerinde %100 Orijinal ürün garantisi. Ayrıntılarpopup

Özellikler

  FDA malzeme grubu Grup 1 düşük su <%50 su iyonik olmayan polimer
  Dezenfeksiyon Metodu Çok amaçlı solüsyon
  Sferik Güç -9.00D, -8.75D, -8.50D, -8.25D, -8.00D, -7.75D, -7.50D, -7.25D, -7.00D, -6.75D, -6.50D, -6.25D, -6.00 D, -5.75D, -5.50D, -5.25D, -5.00D, -4.75D, -4.50D, -4.25D, -4.00D, -3.75D, -3.50D, -3.25D, -3.00D, -2,75D, -2,50D, -2,25D, -2,00D, -1,75D, -1,50D, -1,25D, -1,00D, -0,75D, -0,50D, -0,25D, +0,00D, +0,25 D, +0,50D, +0,75D, +1,00D, +1,25D, +1,50D, +1,75D, +2,00D, +2,25D, +2,50D, +2,75D, +3,00D, +3,25D, +3,50D, +3,75D, +4,00D, +4,25D, +4,50D, +4,75D, +5,00D, +5,25D, +5,50D, +5,75D, +6,00D ADD : +1,25 (Düşük), +1,75 (Orta), +2,50 (Yüksek)
  Materyal senofilcon A
  Önerilen Kullanım Süresi 15 günlük
  Üretici Firma Johnson&Johnson
  Kutu İçeriği Kutuda 6 adet lens
  Su İçeriği %58
  Malzeme Türü Silikon Hidrojel
  Oksijen Geçirgenlik (Dk/t) 147 x 10
  Gece Kullanımına Uygun mudur Evet
  Kullanılabilirlik Müşteri temsilcinizden bilgi alınız.
  Renkli Gürünürlük Evet
  UV'yi Engeller Evet
  Nemlilik Maddesi İçerir Evet
  % Mercek Malzemesi %62 senofilkon A
  Çap 14.3 mm
  Temel Eğri 8.4 mm

Ürün Bilgisi

Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensleri (6'lı paket), presbiyopi nedeniyle görme düzeltmesine ihtiyaç duyan ancak gözlük takmak istemeyenler için harika bir çözümdür. Bu lensler olağanüstü derecede rahat hissettirir. " Gözüm Optik- Lensci.com'un görüşü: Her şeyi sunan, uzun bir geçmişe sahip, çok iyi bir multifokal lens; kullanımı kolay, beğenilen Hydraclear nem teknolojisi biçiminde mükemmel netlik ve konfor özellikleri sunan, üstelik UV korumalı."

Özellikler ve Faydalar

Acuvue Oasys kontakt lensler 1-2 haftalık tek kullanımlık kontakt lenslerdir ; bu da değiştirilmeden önce günlük kullanımla birlikte 2 haftaya kadar kullanılabileceği anlamına gelir. Ertesi gün kullanmak üzere her gün geceleri temizleyin ve iki haftada bir değiştirin veya altı güne kadar sürekli olarak kullanın ve çıkardıktan sonra yeni bir çiftle değiştirin. Lensler, aydınlatma koşulları ne olursa olsun kullanıcıların yakını, uzağı ve aradaki her yeri net bir şekilde görmesine olanak tanıyan STEREO PRECISION TECHNOLOGY™ kullanılarak yapılmıştır. Acuvue ürün serisindeki diğer lensler gibi Acuvue Oasys for Presbiyopi ve Hydraclear Plus gün boyunca nemi korur, yüksek düzeyde UV-A ve UV-B koruması sunar ve kontakt lenslerin olabileceği kadar pürüzsüz ve nefes alabilirdir.

Kimin İçindir

Yakın görüşünüzde bir değişiklik fark ederseniz, gözlerinizi bir göz doktoruna kontrol ettirmenin zamanı gelmiş olabilir. Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) tasarımı, dünyaya odaklanarak gözlerinizi sağlıklı tutar ve harika hissetmenizi sağlar. Yaşla birlikte gelen birçok değişiklik var. Bazıları diğerlerinden daha hoş karşılansa da, yine de değişiklikler geldikçe onlarla uğraşmak zorundayız. Presbiyopi, arzu edilmeyen ancak yine de yüzleşmemiz gereken değişikliklerden birinin örneğidir. İsmi ne kadar karmaşık görünse de presbiyopi basit bir durumdur; yaşla birlikte yakın plandaki nesnelere odaklanamama durumudur. Okuma gözlükleri ve çift odaklı gözlükler insanların bu durumla başa çıkmasına yardımcı olmak için yapıldı, ancak bu seçeneklerin hiçbiri kontakt lenslerin rahatlığını tercih edenler için ideal değil. Neyse ki bazı kontakt lens üreticileri, presbiyopisi olanlar için çok odaklı kontakt lens seçeneğini de içerecek şekilde ürün gamını genişletti . En saygın üreticilerden biri olan Johnson & Johnson , Acuvue Oasys kontakt lens serisinde bu rahatsızlığa sahip kişilerin görüşünü keskinleştirebilen çok odaklı bir ürün sunuyor. Presbiyopi için Acuvue Oasys, kullanıcıların düşük ışık koşullarında bile yakını net bir şekilde görmesine olanak tanır. Aynı zamanda büyük ve kullanışsız okuma gözlüklerine inanılmaz derecede rahat ve son derece nefes alabilen bir alternatiftir.

Presbiyopi Hakkında

Presbiyopi, başlangıçta esnek olan göz merceğinin yaşla birlikte sertleşmeye başlamasıyla ortaya çıkar. Odaklamayı doğru şekilde ayarlayamamasından dolayı nesneler bulanık görünür. İnsanlar görüşlerindeki bu değişimi çoğunlukla 40 yaş civarında fark etmeye başlarlar. Bu tarihten yaklaşık 65 yaşına kadar presbiyopi giderek kötüleşir. Her zaman mükemmel bir görüşe sahip oldukları için muaf olduklarını düşünenler muhtemelen hala şanssızlar çünkü presbiyopi eninde sonunda hemen hemen herkesi yakalıyor. Presbiyopi ortaya çıktığında, yakın okuma materyaline odaklanamadığınızı fark edebilirsiniz. Bazıları ise yakından bakarken baş ağrısı veya göz yorgunluğu yaşayabilir.

Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) Sıkça Sorulan Sorular

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada)lenslerle biraz kestirebilir misiniz? Uyuklayabilir misiniz?

  Evet, Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada)lenslerle kestirebilirsiniz. Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) gece kullanımı (tam bir gece uykusu) için onaylandığından, kısa bir süreliğine şekerleme yapmak sorun teşkil etmez. Her zaman olduğu gibi, her kullanıcı için teknik olarak onaylanmış olsa bile, doktorunuzdan bunu yapmanın uygun olduğu onayını yine de alın. İster gece uyumak, ister kontakt lenslerle kestirmek olsun gözünüze ulaşan oksijen miktarını azaltan bir durum olduğundan dolayı doğru lens seçimi yapmak çok önemlidir.

 • 6 ay veya 12 ay kullanmak için kaç kutu Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) satın almam gerekiyor?

  Tek kutu içerisinde 6 adet lens vardır. Bir kutu aldığınızda 3 ay kullanıma uygun olmakla birlikte iki kutu aldığınızda 6 ay, 4 kutu aldığınızda 12 ay kullanabilirsiniz. Bu miktarlar tek göz için geçerlidir. Dolayısıyla her iki göz için bu miktarları iki katına çıkarın.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) lenslerini en iyi fiyata nereden satın alabilirim?

  Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensler, fiziksel mağazalardan farklı olarak online satışta en iyi fiyata sunulmaktadır. Bu kontakt lensleri, farklı optik mağazalarından satın alırken, daha yüksek masraflar ve daha düşük satış hacminden kaynaklanan ek maliyetler, müşteri olarak daha fazla ödeme yapmak zorunda kalmanıza neden olur. Öte yandan online perakendeciler daha düşük maliyetlerden ve daha yüksek satış hacmi sayesinde daha düşük fiyatlardan yararlanır. Gözüm Optik-Lensci.com'da Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensler, indirimlerden sonra 729,90 TL karşılığında satın alınabilir. Bu fiyatlar, farklı optik mağazalarında veya internet sitelerinde bulabileceğiniz en düşük fiyatlardan olacak şekilde tasarlanmıştır.

 • Hangi Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) indirimleri mevcut?

  Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kullanıcıları düzenli olarak Gözüm Optik-Lensci.com'daki indirimlerden yararlanabilir . Gözüm Optik-Lensci.com'da, diğer perakendecilerde sıklıkla gerekli olan daha fazla kutu almanın aksine, az siparişlerde de indirim almaya hak kazanabilirsiniz. Kurallarımıza bakın İndirim tutarının ne kadar olduğunu görmek için indirim sayfalarını veya kontakt lens ürün sayfalarını güncelleyin. İndirim teklifleri zaman zaman değişiklik göstermektedir.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) tedarikçi firması kimdir ?

  Acuvue Oasys Multifocal , Uzak-Yakın bir Arada kontakt lenslerdir. Silikon Hidrojelden yapılmıştır ve Johnson & Johnson tarafından üretilmektedir.

 • Reçetem yanımda olmazsa ne olur? Yine de Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensleri sipariş edebilir miyim?

  Evet, reçetenizin basılı bir kopyası elinizde yoksa yine de Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) sipariş edebilirsiniz. Geçerli bir kontakt lens reçeteniz olduğu sürece (göz doktorunuzda kayıtlı olacaktır), Gözüm Optik-Lensci.com adresinden bize sipariş verebilirsiniz. Lensinizi seçin, doktorunuzun iletişim bilgilerini bize bildirin, biz de gerisini halledeceğiz.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensleri kullanmak için kaç yaşında olmanız gerekir?

  Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) de dahil olmak üzere çoğu kontakt lens gibi, doktorunuzun talimatına göre gençler ve potansiyel olarak ergenlik öncesi yaştaki kişiler tarafından da kullanılabilir. Genel olarak, lens takmak için sabit bir minimum yaş yoktur, çünkü bu yaşam tarzı alışkanlıklarına, bütçeye ve tabii ki doktorunuzun rehberliğine dayalı bir karardır. Kontakt lensler, kullanım ve bakım/temizlik konusunda özen ve tutarlılık gerektirir; bunlar bir çocuğun lens kullanımını düşünürken göz önünde bulundurmanız gereken yaşam tarzı faktörleridir.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensler için gözlük reçetemi kullanabilir miyim?

  Maalesef hayır, Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) lensler için gözlük reçetenizi kullanamazsınız. Gözlük reçetenizde kontakt lens reçetesinin yalnızca güç kısmı bulunur. Kontakt lens sipariş etmek için dioptriye ek olarak, uygun taban eğrisi (BC) ve çap (DIA) da gereklidir Kontakt lens sipariş verebilmek için reçetenizde lens değerlerinin tümü olması gerektiği için lens değerleri ile gözlük değerleri farklı olarak reçetelendirilir. Lens alımı sırasında mutlaka lens reçetenizin olmasında fayda vardır.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lenslerimi nasıl saklamalıyım?

  Günlük tek kullanımlık kontakt lensler saklanamaz ve her günün sonunda atılması gerekir. Bir gün sadece birkaç saat takmış olsanız bile, yine de kullanımdan sonra onları atmanız ve ertesi gün yeni bir lens takmanız gerekir. Haftalık kontakt lenslerinizi ise, çok amaçlı kontakt lens solüsyonu içinde, sıkıca kapatılmış kontakt lens kutusunda 2 haftaya kadar saklayabilirsiniz . Aylık lensler için, bunları 30 güne kadar sıkıca kapatılmış bir kontakt lens kutusunda kontakt lens solüsyonu içinde saklayabilirsiniz.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensleri online olarak sipariş vermek güvenli midir?

  Evet, Gözüm Optik-Lensci.com'dan sipariş verilen Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) dahil tüm kontakt lensler, Bausch + Lomb ve Alcon gibi önde gelen kontakt lens markaları tarafından üretilen ve para iade garantisiyle desteklenen, FDA onaylı, orijinal lenslerdir. müşteri hizmetleri tecrübesi ve para iade garantisiyle; müşteri deneyimini verimli, kolay ve keyifli hale getirerek daha da ileri gidiyoruz. Satışını yapmakta olduğumuz tüm ürünler uluslararası barkod ve lot barkodları ile kayıt altındadır. Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) lens ürünleri Gözüm Optik-Lensci.com olarak Johnson & Johnson Türkiye üzerinden temin edilmektedir.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) Gözüm Optik-Lensci.com'da satılıyor mu? Neden diğer satıcılardan daha ucuz?

  Evet, Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) dahil, Gözüm Optik-Lensci.com'da satılan tüm kontakt lensler %100 orijinaldir ve para iade garantisiyle birlikte gelir. Gözüm Optik-Lensci.com, hacimli alım ve satım yaparak, maliyetleri ve genel giderleri akıllıca yöneterek ve diğer satıcılara kıyasla daha küçük ama daha adil kar marjlarını kabul ederek, kullanıcılara son derece rekabetçi bir şekilde ürün satabilmektedir.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensleri nereden satın alabilirim?

  Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensleri uygun ve güvenilir olarak Gözüm Optik-Lensci.com sitemizden yada aynı fiyata Gözüm Optik mağazalarımızdan satın alabilirsiniz.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lenslerini takmaya alışmak ne kadar zaman alır?

  Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensini ilk kez takıyorsanız, günlük olarak kullanmaya alışmanız birkaç günden birkaç haftaya kadar sürebilir. Kontak lensler şekli, malzemesi, nefes alabilirliği, kullanılan ıslatıcı maddeler ve diğer faktörler açısından markadan markaya farklılık gösterir ve bu nedenle bir uyum süresi gerektirir. Sert lenslerin alışması bazen daha uzun sürebiliyor, oysa günümüzde kullanılan kontakt lenslerin çoğunda adaptasyonu kolay olan yumuşak bir silikon türü kullanılmaktadır.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensi FDA onaylı mıdır?

  Evet, Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensi FDA onaylıdır. ABD Gıda ve İlaç İdaresi, tüm kontakt lensleri reçeteli tıbbi cihazlar olarak düzenlemektedir ve bu nedenle bir onay sürecinden geçmeleri gerekmektedir, ardından ABD'de yasal olarak satılabilirler (eğer onaylanırsa). Gözüm optik-Lensci.com yalnızca FDA onaylı kontakt lensler satmaktadır. Yakın, uzak , astigmatlı ve hatta kozmetik lenslere yönelik lensler, envanterimiz yalnızca FDA onaylı kontakt lenslerden oluşur.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lenslerin görülebilir olması için bir renk tonu var mıdır ?

  Evet, Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontak lensler, temizlemeyi (solüsyonla birlikte kullanıldığında), tutmayı ve yerleştirmeyi kolaylaştırmak için açık bir renk tonu içerir.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada)’i başka biri için satın alabilir miyim?

  Evet, Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) lensleri başka biri için (örneğin bir çocuk veya satın alma işleminde yardımcı olduğunuz biri) online olarak satın alabilirsiniz. Aynı basit adımlar geçerlidir. Gözüm Optik-Lensci.com'da yalnızca hangi lensleri istediğinizi, reçetelerini, kişinin doktorunun iletişim bilgilerini (reçete doğrulaması için) bilmeniz ve bir kredi kartı gerekir. Gerisini biz hallederiz!

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensleri online olarak nasıl satın alabilirim?

  Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensleri online satın almak için bir kredi kartına, sipariş etmek istediğiniz miktara ve reçetinize ihtiyacınız olacaktır. Bunlar temel bilgiler. ! Reçetenizi sizin adınıza onaylamak için göz doktorunuzla iletişime geçebiliriz. Reçetenizin fiziksel bir kopyası elinizde varsa, ve Gözüm Optik-Lensci.com hesabınıza yüklemişseniz harika, o zaman size ulaşmamıza gerek kalmayacak. Gözüm Optik-Lensci.com’da sipariş vermek çok basit. herhangi bir zorlukla karşılaşırsanız dost canlısı Müşteri Hizmetleri Temsilcilerimiz yardıma hazır.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensleri nereden satın alabilirim?

  Acuvue Oasys kontakt lensler, online satıcılardan, bazı fiziksel mağazalardan satın alınabilir. En düşük fiyatlar ve en geniş seçenekler, genellikle perakendecilerin müşterilere fayda sağlayabilecek yüksek hacim ve daha düşük maliyetlerden yararlanabileceği online ortamda bulunabilir. (Gözüm Optik-Lensci.com özel indirim/alışveriş tasarrufları gibi)

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) reçetemi yenileyebilir miyim?

  Evet, Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) lens reçetenizi online olarak yenileyebilirsiniz. Gözüm Optik-Lensci.com'da. Reçetenizi çevrimiçi olarak hızlı bir şekilde yenilemek için hesap bilgilerim kısmından reçete bölümünde ‘Reçete değiştir.’ kısmından işlem yapabilirsiniz.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) lenslerin üreticisi kimdir ?

  Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada), Johnson & Johnson tarafından üretilir ve Gözüm Optik-Lensci.com'da satılır.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lenslerin süresi dolabilir mi?

  Tüm kontakt lensler gibi Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) lenslerin de son kullanım tarihi vardır. Son kullanma tarihi, kutunun üzerine AY-SENE veya GÜN-AY-SENE formatında belirtilmektedir. Tipik olarak, kontakt lenslerin son kullanma tarihi ambalajlama tarihinden birkaç yıl sonradır.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lens reçetemi nasıl okuyabilirim?

  Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensler de dahil olmak üzere kontakt lens reçeteleri standart bir formatı takip eder ve kısaltılmış terimler kullanır. Dioptri, temel eğri, çap ve diğer parametreler için değerler vardır; bunlardan bazılarını kontak lens siparişi verirken belirtmeniz gerekir.. Buraya tıklayarak Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lens reçetenizi nasıl okuyacağınız hakkında daha fazla bilgiye ulaşabilirsiniz.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada)’in üretimi durduruldu mu?

  Hayır, Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensler Johnson & Johnson tarafından durdurulmamıştır. Gözüm Optik-Lensci.com'da üretilmeye, pazarlanmaya ve satılmaya devam ediliyor. Tipik olarak, bir kontakt lensin üretici tarafından üretimi durdurulursa, bunu ürün sayfamızda üretimden kaldırılmış bir lens olarak açıkça belirtirterek sepete ekleme yapılmasını engellemekteyiz.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada)’in iç-dış işareti var mı?

  Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensleri, iç-dış işaretine sahip olması halinde, Gözüm Optik-Lensci.com Ürün Özelliklerinde İçten dışa işareti Hayır olarak belirtilir. Genellikle bir işaret varsa, onu görüntülemek için lensi parmak ucunuza yerleştirin. Parlak ışığa tutun ve lensin dış yüzeyine yandan bakın.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada)’in su içeriği nedir?

  Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada), %38 su içeriğine sahiptir. Kontakt lensteki su içeriği ne kadar yüksek olursa, lens kullanımı sırasında korneaya o kadar fazla oksijen ulaşır. Ancak işin içinde başka faktörler de var; bu nedenle su içeriği, belirli bir kişi için bir lensin performansını değerlendirmek için tek başına yeterli bir faktör değildir. Yüksek su içerikli lensler başlangıçta rahat hissedersiniz ancak zamanla kuruyabilir, ancak bu her zaman böyle değildir. Sizin için en iyi içeriği bulmak için mutlaka doktorunuza danışmanız gereklidir.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lenslerimin ters yüz olup olmadığını nasıl anlarım?

  Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lenslerinin gözünüzde rahatsızlık hissetmesi durumunda tersyüz olduğunu bileceksiniz. İçten dışa kontakt lensler de göz kırptığınızda çok fazla hareket eder ve hatta dışarı fırlayabilirler. Bazı kontakt lensler, çıkarıldıktan sonra kontrol edilebilecek bir iç-dış işareti bulunur, ancak bu durum tüm lensler için geçerli değildir.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontakt lensleri satın almak için bir reçeteye ihtiyacım var mı?

  Evet, Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) ve diğer lensleri satın almak için geçerli bir reçeteye ihtiyacınız var. İstisnasız olarak, herhangi bir türde veya markada kontakt lensi online olarak veya mağazadan satın almak için reçete gereklidir. Daha önceki alımlarınızda Gözüm Optik-Lensci.com’da geçerli bir reçeteniz kayıtlıysa, tekrar reçete göndermenize gerek kalmaz. Gözüm Optik-Lensci.com'da reçete doğrulaması kolaydır. Reçeteniz bulunmuyorsa uzmanınıza danışmanız yeterlidir. Hekiminiz tarafından sizlere verilmiş ve sisteme yüklenmiş olması gereklidir.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontaklarına alerjim olabilir mi?

  Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada), temas noktaları hipoalerjenik malzemelerden yapılmıştır, yani temas noktaları genellikle alerjik reaksiyona neden olmaz. Çoğu durumda, alerjik reaksiyona neden olan şey temas noktalarında kirletici maddelerin birikmesidir. Kızarıklık, sulanma ve olası bir alerjik reaksiyonun diğer belirtilerini yaşarsanız , kontakt lenslerinizi derhal çıkarın ve doktorunuza başvurun.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) lenslerin UV koruması var mı?

  Evet, Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) kontak lensler bugün piyasadaki en yüksek UV koruma seviyesine sahip lensler arasındadır. Açık havada çok fazla zaman geçiriyorsanız harika bir seçenektir.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) ile uyuyabilir misiniz?

  Evet, Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) lenslerinizi atmadan önce en fazla 6 gece kesintisiz olarak uyuyabilirsiniz. Uzun süreli kullanım için onaylanmış diğer Acuvue Oasys lensleri arasında Astigmatizma ve Çok Odaklı çözümler de bulunmaktadır. Uzun süreli kullanımla ilgili tavsiye için uzmanınıza danışmak en iyisidir.

 • Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) ‘i ne kadar süreyle kullanabilirim?

  Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) , uzun süre kullanılabilen lensler olarak 6 gece/7 güne kadar (göz doktorunuzun kontrolü altında) sürekli olarak kullanılabilir, ancak bu kullanımdan sonra yenilenmelidir. Her günün sonunda lensleri çıkarıp temizliyorsanız ve lenslerle uyumuyorsanız, yenilemeden önce 2 haftaya kadar kullanabilirsiniz. 2 haftalık kullanımda 14 saate kadar takabilirsiniz.

 • Presbiyopi için Acuvue Oasys Multifocal’i kullanabilir misiniz?

  Evet, çok odaklı lensler, çoklu bölgelerin (yakın, orta ve uzak) gücü tek bir lenste olacak şekilde özel olarak tasarlanmıştır. Bu kontakt lensler, ürün/lens tasarımına bağlı olarak hafif ila ileri vakalarda presbiyopiyi etkili bir şekilde düzeltebilir.

 • Presbiyopi nedir ve nasıl düzeltilir?

  Presbiyopi, merceğin zamanla elastikiyetini kaybettiği ve dolayısıyla artık değişen mesafelere odaklanamadığı yaşa bağlı bir durumdur; yakın, orta ve uzak. Presbiyopi için tasarlanan multifokal kontakt lensler, bu durumu düzeltmek için 1 lenste bulunan çoklu güçleriyle bu sorunu giderir.

Acuvue Oasys Multifocal (Uzak-Yakın Bir Arada) Yorumlar

Yorum Yazın:

Fikrinizi bildirmek ve siteyi ziyaret eden herkesle paylaşmak için bir yorum yazın.

 1. Bir derecelendirme seçmek için bir yıldıza tıklayın.
Rapid SSL, Visa, Mastercard, Maestro, American Express